FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň B 2:4
01.05.2012

Béčko doma podlehlo Plzni, v pohledném zápase padlo šest branek

Jakub Martínek
L I B E R E C - Gólové hody nabídla předehrávka dvaatřicátého kola české fotbalové ligy. Juniorka Slovanu v úterý dopoledne nestačila na rezervu Plzně a potřetí v řadě nezískala ani bod.
32.kolo, úterý 1.5.2012, 11:00
2:4
(1:3)
FC Viktoria Plzeň BFC Viktoria Plzeň B
FC Slovan Liberec: Kolář – Bína, Zieris, Soběslav, Pokorný (46. Bady) – Vlasko, Krystan, Daniel, Drobílek – Rybanský (81. Jánošík) – Suk (76. Lukes).
FC Viktoria Plzeň B: Brych – Řezník, Hájovský, Růžička, Beránek – Štípek, Kyndl, (81.Lukeš), Kužel (46. Končal), Hora – Petráček (66. Dvořák).
Branky: 15. Rybanský, 48. Bína – 10. Kyndl, 13. Petráček, 19. Hora, 90+1. Hora. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Vít – Novák, Novotný. Střely na bránu: 8:7.
Diváci: 70

Petříkova družina toužila odčinit porážku z Chomutova. První desetiminutovka nenabídla moc fotbalové krásy, zajímavé momenty přišly až posléze. Domácí obránce podběhl na rohu vápna nakopávaný míč. K němu se dostal jeden z plzeňských a vybídl ke skórování Matěje Kyndla, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 0:1.

Brzy prohrávala rezerva už o dvě branky. Domácí ztratili zbytečně balón před svojí šestnáckou. Plzeňští rychle přečíslili obranu a dostali se do vápna, tam se míč dostal až k připravenému Tomáši Petráčkovi, jenž z místa okolo penalty nezaváhal – 0:2.

Béčko Slovanu však nesložilo zbraně a snažilo se s výsledkem něco udělat. V patnácté minutě přišlo snížení. Centrovaná přihrávka z levé strany hřiště našla na malém vápně Suka. Jeho hlavičku ještě stačil hostující brankář zneškodnit, avšak pouze k Peteru Rybanskému, který pohodlně doklepl do brány – 1:2.

V pohledném utkání, kde se hrál pro nezaujatého diváka atraktivní fotbal, padaly i další góly. Už v devatenácté minutě padla čtvrtá branka. Hosté šli znovu do dvougólového trháku. Unikající hostující hráč byl stažen k zemi, a protože už byl uvnitř pokutového území, ukázal hlavní sudí na penaltový puntík. Balón si postavil na značku Jakub Hora a přesnou ranou k tyči nezaváhal – 1:3.

První pětačtyřicetiminutovku dohrával domácí Liberec na polovině soupeře, kde se snažil o snížení. Velkou šanci měl na kopačce Erik Daniel, ale v dobré pozici selhal.

Liberecká rezerva vstoupila do druhé půle velmi aktivně. Už v osmačtyřicáté minutě se mohla radovat podruhé. To když se prosadil Pavel Bína a snížil tak na rozdíl jediné branky – 2:3. Domácí tým to hodně povzbudilo, Severočeši se hnali za vyrovnáním.

Ale i Plzeň ukázala, že se nebojí útočit. Dvě gólovky, které měla na kopačkách, však neproměnila. Nejdříve skvěle zasáhl brankář Kolář, a při druhé dokonce zvonila tyč domácí branky.

Velkou šanci měl na vyrovnání Zieris. V osmdesáté minutě se ocitl sám před hostující svatyní, kdy k němu po centru propadl balón. Otočil se a vystřelil, jenže jeho pokus se mezi tři tyče nevešel a skončil vysoko nad.

V závěru utkání přišla ještě poslední branka. Domácí brankář Kolář chyboval ve snaze rychle rozehrát míč mimo pokutové území. Toho využil Jakub Hora, který přečetl úmysl a z čtyřiceti metrů poslal obloučkem balón do opuštěné brány – 2:4.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): “Myslím si, že to dnes byl hodně ofenzivní fotbal, který se divákům musel líbit. Bohužel jsme vícekrát chybovali než soupeř a naopak svoje šance neproměnili. Dnešní zápas se hrál nahoru – dolů. Šance byly na obou stranách s tím rozdílem, že kvalita byla dnes na straně Plzně.