FC Slovan Liberec | Zdeněk Folprecht: Ani v jednom utkání jsme herně nepropadli. O to víc nás mrzí výsledky
30.09.2016

Jakub Martínek
Liberec - tři body zatím nejsou našemu týmu na evropském kolbišti souzeny. V Karabachu přišel Slovan o výhru až v nastaveném čase. V domácím utkání proti řecké Soluni byl zase minimálně rovnocenným soupeřem, jenže ani tentokrát z toho první letošní vítěství v Evropské lize nebylo. Ba co víc, PAOK z ojedinělé šance v samotném závěru druhého poločasu rozhodl o svém vítězství. "Když se tak zpětně na to podívám, tak si myslím, že se z prvních dvou zápasů dalo udělat šest bodů," podotkl k předchozím utkáním Zdeněk Folprecht.

Jak moc vás to mrzí, že jste ve dvou utkáních po sobě inkasoval až v samotném závěru a přišli tak zbytečně o body?
Nevím co na to říct. Je to hrozné, že jsme si to nedokázali dvakrát pohlídat. Když se tak zpětně na to podívám, tak si myslím, že se z prvních dvou zápasů dalo udělat šest bodů. My ale máme jen jeden, takže je to pro nás určitě zklamání. Ani v jednom utkání jsme herně nepropadli. Proti Soluni jsme byli ve druhém poločase lepším týmem, mačkali jsme je a oni nám "deset minut" před koncem utečou a dají z ojedinělé akce gól.

Kde byla chyba?
V Karabachu jsme asi zbytečně až moc zalezli, možná tam byla i nějaká individuální chyba. Proti Soluni to bylo jiné. Možná jsme až moc chtěli vítězství překlopit na svoji stranu až jsme zapomněli na to, že vyhrát může i soupeř a to se nám vymstilo.

Podruhé za sebou jste dokázali vstřelit branku hned v první minutě…
Sami jsme se při oslavě gólu v rohu hřiště na sebe s klukama trochu nevěřícně usmívali. Samozřejmě je to super, že se nám takhle daří do zápasů vstupovat, ale škoda toho vyrovnávacího gólu. Kdybychom vedli delší dobu, vývoj utkání by byl asi jiný. V druhém poločase jsme soupeře až na rozhodující branku k ničemu nepustili. Kdyby to bylo smolné, byla by z toho alespoň remíza, jenže my jsme ještě prohráli.

Utkání herně gradovalo ve druhém poločas, i když kde kdo by si myslel, že vám budou po viróze síly docházet...
Je to pravda, ve druhém poločase jsme soupeře jasně přehrávali a síly nám nescházeli. Ideální scénář pro nás mohl být, kdyby Nikolaj Komličenko dal místo tyče na 2:1. Byl by hrdina zápasu a my bychom vyhráli. Myslím si, že by všichni museli říct, že to bylo zasloužené. Jenže místo toho, abychom udělali alespoň remízu, tak jsme jim v boji o postup ještě darovali dva body, což nás může na konci hodně mrzet.

Je to pro Slovan ještě hratelné?
Hratelné to určitě je. Oni mají čtyři body, my máme jeden. Hrajeme ještě u nich a již v minulosti jsme ukázali, že se nám venku hraje dobře. Vyhráli jsme na Marseile, vyhráli jsme v Groningenu, takže hratelná to pořád je.

Jak moc se na výkonu podepsala viróza, se kterou tým bojoval?
Myslím, že to na našem výkonu moc znát nebylo. Zdálo se mi, že nám to běhá docela slušně. Herně jsme hráli dobře, určitě to bylo stokrát lepší než třeba na Slávii, kde jsme hráli špatně.

Jak prožíváte informace ohledně možného odchodu trenéra? Ovlivnilo vás to nějak?
Myslím si, že nás to vůbec neovlivnilo. Když se o tom začalo spekulovat, přišel do kabiny Honza Nezmar a řekl nám, že se o tom jedná. Řekli nám to na rovinu. Výkon to ale nijak neovlivnilo. Příprava byla stejná jako na každé utkání.

Umíš si představit, že by teď uprostřed podzimní části mohl trenér odejít?
Takový je fotbal. Společně s trenérem a s naší žižkovskou partou jsme sem před nějakým rokem a půl přišli, udělal se tady kus práce a myslím si, že ta nabídka je pro něj jen odměna zato, co se tady v Liberci povedlo. Ať už se trenér rozhodne jakkoliv, nikdo mu to určitě nemůže mít za zlé.