FC Slovan Liberec | Zápas ve Španělsku bude jiný, myslí si záložník David Pavelka
24.10.2013

Zápas ve Španělsku bude jiný, myslí si záložník David Pavelka

Liberec – David Pavelka se v utkání se Sevillou postaral o přihrávku na jedinou branku domácích a měl tak velký podíl na získaném bodu. I přes ztrátu vedení v samotném závěru utkání se ovšem na zisk kouká optimisticky.

Davide, bod je po tomto průběhu asi zklamáním, že?

Před zápasem bychom ho samozřejmě brali všemi deseti, takhle to trochu bolí. Oni sice měli územní převahu, ale ta končila naším vápnem, příliš vyložených šancí neměli. Proto to zkrátka mrzí. I tak však máme nadále velkou šanci na postup a to je teď náš hlavní cíl.

První poločas se jste ale odehráli snad nejlepší v celé sezoně.

Ano, hráli jsme velmi koncentrovaně a dokonce jsme i vstřelili gól, z toho pohledu se první půle povedla.

Hodně jste těžili z brejků, byla to vaše taktika?

Vyzkoušeli jsme si to už proti Udinese a na silné soupeře to zkrátka platí. Protiútoky se nám poměrně dařily, je jen škoda, že jsme nevyužili nějaká ta další okénka, která tam byla ve druhém poločase.

Poslední minuty byly po vyrovnání ještě krušné. Věřil jste, že výsledek udržíte?

Trochu jsem se bál, ale v celém zápase jsme ukázali týmového ducha a hráli jsme zodpovědně. Proto jsem věřil, že to udržíme.

Nebyla škoda té standardky, ze které jste mohli vstřelit branku a místo toho přišla na druhé straně červená karta?

Bylo tam hned několik chyb. Mohli jsme tam míč po odražené standardce alespoň odkopnout na tribunu, ale nakonec jsme si tam špatně přebrali hráče a skončilo to červenou kartou.

Jak vypadá momentální atmosféra v kabině?

Nic hrozného to není. Rozhodně je mnohem lepší, než po debaklu na Slovácku. Teď budeme spokojení a připravíme se na zápas se Spartou.

Pomohl vám tedy v něčem ten sobotní nepovedený zápas?

Trošku jsme si sedli na zadek. Trenér nám nejvíce vyčítal, že jsme na Slovácku nepracovali jako tým, nechodili jsme do soubojů. Dnes to byl přesný opak, každý dohrával souboje, padali jsme do střel. Poučili jsme se z toho.

Jakou roli může získaný bod hrát v boji o postup?

Držíme se stále na druhém místě, navíc s bodem ze zápasu se Sevillou nikdo příliš nepočítal. Postup je tak stále reálný. Soupeři navíc remizovali 1:1, takže je bod za remízu o to cennější, odstup si držíme stále stejný.

Dal vám dnešní výkon nějakou víru do dalšího duelu ve Španělsku? Sevilla byla od začátku favoritem skupiny, vy jste však s ní odehráli vyrovnaný zápas.

Doufám, že to hlavně jim nasadí také nějakého brouka do hlavy. Nebudou nás moct podcenit. I když sem přijeli bez pár zraněných hráčů a doma budou ještě silnější, už z nás budou mít trochu respekt. Zápas však jistě bude vypadat úplně jinak.

Davide, děkuji za rozhovor a přeji mnoho štěstí v dalších zápasech.