FC Slovan Liberec | Ve venkovních zápasech jsme prostě snadná kořist, smutní David Pavelka
03.05.2014

Ve venkovních zápasech jsme prostě snadná kořist, smutní David Pavelka

Znojmo/Liberec – Slovan prohrál v Brně se Znojmem 1:4, krátce po startu druhé půle přitom po brance Davida Pavelky vedl. Pak se ovšem začalo dařit domácím, kteří čtyřikrát skórovali. Liberečtí oslabení o spoustu chybějících hráčů tak odjeli z jihu Moravy bez bodu. „Na zranění se určitě nebudeme vymlouvat. Musíme se s tím umět srovnat,“ komentoval po zápase zklamaný David Pavelka.

Davide, ani vaše branka k prolomení černé venkovní série nepomohla.

No, jde tak trošku do ztracena. Venku jsme na hřišti vždy prostě snadná kořist, odevzdaní. Znojmo nás druhou půli po právu přehrálo.

Váš soupeř měl šance také v prvním poločase, jak jste viděl utkání celkově?

Nedařilo se nám hrát to, co jsme chtěli. Byli jsme hrozně zbrklí, odevzdávali jsme jim míč a Znojmo z toho vždy vyrazilo do šance. Kdybychom ve druhé půli přidali trochu klidu a zkušeností, tak jsme klidně mohli 1:0 vyhrát.

Gól vám ale paradoxně spíše uškodil...

To je pravda, možná dostalo až moc nahoru a přestali jsme hrát pozorně. Všechny góly jsme si dali víceméně sami.

Jak se podle vás vyvíjí boj o pohárové čtvrté místo?

Do pohárů samozřejmě chceme. Ale dnes se nám ukázala realita, že zkrátka venku celou sezonu ztrácíme body.

Bylo znát oslabení, když v sestavě chybělo hned několik hráčů?

Na to se určitě nebudeme vymlouvat. Je to těžké, když se celý týden na něco připravujeme a těsně před zápasem se to změní, ale to je fotbal. Musíme se s tím umět srovnat. Navíc s tím bojujeme víceméně celou sezonu.

A co tedy týmu venku chybí?

To nevím. Znojmo nás porazilo takovým tím nadšením a nasazením. Dali jsme gól a mysleli jsme si, že si to s nimi budeme v klidu ťukat, ale na to momentálně nemáme. Musíme to proto vynahradit bojovností.