FC Slovan Liberec | Ve Zlíně to bývá boj o každý metr hřiště
13.03.2009

Ve Zlíně to bývá boj o každý metr hřiště

Lukáš Váňa
Na zlínské Letné nám pšenka příliš nekvete. Podaří se našemu týmu uloupit ze Zlína tři body nebo zápas skončí statisticky nejčastějším výsledkem, tedy remízou 1:1 či 0:0? Odpověď budeme znát v sobotu před 19 hodinou.
Zlín není soupeřem, který by soupeřům naháněl hrůzu. Náš tým přesto nepatří mezi ty, kteří si na zlínskou Letnou jezdí pro povinné body. Domácí Tescoma patří mezi kluby, které zatím neinvestovaly do vyhřívaného trávníku. A podle toho také jarní terén ve Zlíně vypadá. Nicméně hřiště je pro oba týmy stejné, a když přijede do Zlína Slovan tak se na trávníku většinou bojuje.

O vyrovnanosti vzájemných duelů svědčí bilance zápasů hraných ve Zlíně. Brankové hody jsou k vidění zřídkakdy, pokud se tedy tři góly v jednom utkání dají nazvat pojmem "brankové hody". Jen jednou viděli diváci na zlínské Letné tři branky. Bylo to 12. března 1995. Náš tým tehdy vedl brankou Janáčka ze 47. minuty. V 62. minutě se ale nechal vyloučit Hyský a domácí početní výhodu využili. V 73. minutě vyrovnal Zemánek a v 90. minutě ukončil nezvyklou "přestřelku" vítěznou brankou domácí Brabec. Od té doby jen dvakrát viděli diváci ve vzájemném duelu dvě branky, vždy to bylo při remíze 1:1. O střelecké mizérii při našich duelech nakonec nejlépe svědčí skóre.

9 zápasů - 2 vítězství - 4 remízy - 3 porážky, skóre: 5:6

Tescomě se na domácím hřišti letos zrovna nedaří. Právě domácí tvrz Zlín potápí na průběžné poslední místo ligové tabulky. Zlín doma v této sezóně sehrál 9 zápasů, z výhry se radoval ale jen dvakrát! Čtyři duely Zlín prohrál a třikrát získal "alespoň" bod. Venkovní bilance našich borců také zrovna nebere dech. Z devíti zápasů jsme pětkrát prohráli, dvakrát remizovali a dvakrát jsme brali všechny body. Přesto by úlohu favoritů měl plnit náš tým. Minimálně postavení v tabulce z nás favorita dělá.

Na naší straně je i bilance trenéra Ladislava Škorpila. Ten vedl Slovan ve Zlíně čtyřikrát a ani jednou neopouštěl Baťovo město poražen. Ve čtyřech utkáních pod zkušeným trenérem Slovan dokonce jen jednou inkasoval.