FC Slovan Liberec | V dalším venkovním duelu se Slovan utká se Znojmem
02.05.2014

V dalším venkovním duelu se Slovan utká se Znojmem

Lukáš Michalík
LIBEREC - V 27. kole se svěřenci trenéra Vavrušky střetnou na stadionu v brněnské Srbské ulici s fotbalisty Znojma. Do evropských pohárů postupuje letos také čtvrtý tým z tabulky, Liberečtí tak mají o motivaci postaráno. Utkání mezi Slovanem a Znojmem startuje v sobotu 3. 5 od 16:00 hodin. Řídit jej bude trojice rozhodčích Proske - Paták, Pospíšil.

1. SC Znojmo FK

Situace ve Znojmě momentálně není vůbec růžová. Mužstvo trenéra Leoše Kalvody upadlo do herní krize, jejímž vyústěním je šňůra sedmi utkání bez vítězství a pouhé tři získané body. Moravský celek naposledy zvítězil 8. 3, kdy ve svém brněnském azylu rozstřílel Jablonec 4:0. Prvoligový nováček klesl až na sestupovou patnáctou pozici a do konce ročníku jej tak čekají tuhé záchranářské boje.

Prolomení nepříjemné série bez vítězství bylo minulý týden takřka na spadnutí. Znojemští se představili na půdě Příbrami a zásluhou gólu Reljiče dlouhou dobu vedli. Remízu Středočechům zachránil až pár vteřin před závěrečným hvizdem Jiří Mareš, jenž vyrovnal na konečných 1:1.

Úspěšný kádr Znojma z podzimní ligové části doznal v zimní přestávce několika změn. Největším oslabením, což se projevuje i na jaře, byly pro mužstvo odchody dvou stabilních opor Hrošovského s Oklešťkem. Slovenského záložníka si z hostování stáhla Plzeň, ofenzivní Okleštěk zamířil do Jablonce. Rovněž z hostování se do mateřské Olomouce vrátili Nepožitek s Tomečkem a do Jablonce Simerský.

Při posilování hráčského kádru se management Znojma zaměřil především na volné hráče. Tým tak posílil bývalý hráč Jablonce, Bosňan Anes Haurdič či dvojice fotbalistů, naposledy působích na Slovensku, Gál-Andrezly a Diarrassouba. Především s vyhlídkami do budoucna přivedl klub mladičkého záložníka Erika Lienera.

Nejlepším střelcem Znojma je s osmi přesnými zásahy útočník Vašíček. Jen za podzim se o stejný gólový počin rovnoměrně postarala zmiňovaná dvojice Hrošovský-Okleštěk, která již ale v klubu nepůsobí. Třemi brankami přispěl týmu záložník Reljič. Helísek, Crnkič a Mudra jsou nejlepšími nahravači, svým spoluhráčům každý z nich připravil tři góly. Obránce Mudra patří ke stabilním článkům znojemské sestavy, na hřišti doposud nechyběl ani minutu. Gólmanská jednička Moravanů Vlastimil Hrubý vychytal v této sezoně již sedm čistých kont.Trenér Leoš Kalvoda nebude v sobotním utkání moci počítat se službami dlouhodobě zraněného stopera Hudce.

FC Slovan Liberec

Náš tým se v minulém kole představil na půdě suverénně první Sparty. Slovan svého soupeře překvapil aktivním stylem hry a vysokým napadáním, přesto ve 20. minutě stoper Holek otevřel skóre, které vydrželo až do poločasové přestávky. Po změně stran Pražané zvýšili úsilí a jednoznačně převzali otěže utkání. Na branku Krejčího sice Liberečtí odpověděli brankou Sackeyho, ovšem Sparťané přidali ještě další dva góly nakonec tak zvítězili jednoznačně 4:1.

Podzimní vzájemné střetnutí bylo pro oba týmy vůbec prvním v prvoligové historii. Nováček ze Znojma si z pod Ještědu odvezl bod za bezbrankovou remízu.

Nejlepším střelcem Slovanu v letošní sezoně je se šesti góly Sergej Rybalka. Čtyřikrát rozvlnil síť za soupeřovým brankářem Pavelka a tři góly přidali Šural s Jarolímem. Nejlepším nahrávačem je se čtyřmi asistencemi Marek Jarolím. Nejvíce hracích minut, 2164, prozatím nasbíral David Pavelka, za kterým následuje s 1900 odehranými minutami Kováč. Pro sobotní utkání nejspíše nebude k dispozici zraněná trojice Delarge, Kováč a Karišik, nejistý je také start Šurala s Fleišmanem. Do utkání nezasáhnou ani Ukrajinci Budnik s Rybalkou, kteří nemají vyřízená víza a také Sackey, jenž pyká za osmou žlutou kartu.