FC Slovan Liberec | V Ďolíčku nastoupíme proti Bohemians s novým trenérem Klusáčkem
15.03.2014

V Ďolíčku nastoupíme proti Bohemians s novým trenérem Klusáčkem

Lukáš Michalík
PRAHA / LIBEREC – Slovan i po minulém ligovém kole drží jarní neporazitelnost a kýžené třetí místo je tak stále na dostřel. Další překážkou ve vytouženém pohárovém umístění budou Klokani z Bohemians 1905. Utkání je na programu v neděli 16. 3 od 17:00 hodin ve vršovickém Ďolíčku. Řídit jej bude hlavní rozhodčí Pavel Franěk, jemuž budou na čarách asistovat pánové Filípek a Kubr.

Bohemians Praha 1905

Fotbalisté Bohemians nezažívají vůbec povedené období. Vršovičtí Klokani prohráli všechny z úvodních tří jarních utkání a v ligové tabulce se krčí na poslední šestnácté sestupové příčce. V posledním kole Bohemians minulý týden nestačili na Slovácko a v Uherském Hradišti prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1. Již předtím podlehli doma Spartě a také Na Litavce Příbrami.

Neuspokojivé výsledky stály místo hlavního trenéra Jozefa Webera, jehož u kormidla klubu z populárního Ďolíčku nahradil libereckým fanouškům dobře známý Luděk Klusáček. Ten si v minulosti v dresu Slovanu připsal 95 ligových zápasů, ve kterých vstřelil deset branek. V neděli tak nového trenéra Bohemians čeká pikantní premiéra.

Špatné výsledky Klokanů jsou překvapením i vzhledem k zimním pohybům v hráčském kádru. Bohemians totiž získali hned několik zajímavých a zvučných posil. Do defenzivy klub přivedl zkušeného stopera Ericha Brabce a na hostování z pražské Sparty také talentovaného beka Lukáše Pauscheka. Ze Sigmy Olomouc přestoupil robustní útočník Ivan Lietava a vedení pražského klubu si hodně slibuje rovněž od dvojice akvizic z ciziny, litevských reprezentantů Kuklyse a Vaitkunase.

Mužstvo Bohemians ve srovnání s podzimní částí opustilo bratrské duo Štochlů, které se vrátilo do svých mateřských klubů, tedy Jablonce, respektive Příbrami. Náš klub si zase z hostování stáhl útočníka Moustaphu Ndiayeho.

Nejlepšími střelci Klokanů jsou se třemi trefami Jindřišek s Bartkem. Největší porci odehraných minut mají na kontě obráncí Šmíd a zmiňovaný Jindřišek, oba přesáhli hranici 1600 minut. Gólman Berkovec vychytal v šestnácti duelech tři čistá konta. Do utkání se Slovanem nebudou moci nastoupit dlouhodobě zranění Kolář se Šírlem a karetní trest do utkání nepustí Brabce.

FC Slovan Liberec

Povedený vstup našeho mužstva do jarní fáze Gambrinus ligy pokračoval také minulý týden v domácím střetnutí s Brnem. Slovan svého soupeře porazil nejtěsnějším možným rozdílem, o jediný gól se postaral Nizozemec Kevin Luckassen. Momentálně se tak nacházíme na čtvrtém místě se ziskem dvaatřiceti bodů a ztrátou tří bodů na třetí Teplice.

Bilance vzájemných zápasů hovoří jasně ve prospěch našeho týmu. Celkem jsme se s Bohemians utkali třiadvacetkrát a hned třináct utkání skončilo naším vítězstvím. Pětkrát se obě mužstva rozešla smírně a stejný počet duelů vyhráli Pražané. Podzimní měření sil skončilo výhrou Slovanu výsledkem 1:0, jedinou branku vstřelil Josef Šural.

Nejlepším střelcem Slovanu v letošní sezoně zůstává s pěti góly Sergej Rybalka. Čtyři branky přidal Rabušic, který už ale v klubu nepůsobí a dvakrát skórovali Pavelka, Šural, Kolár a Pimpara. Rybalka společně se Šuralem jsou se třemi asistencemi nejlepšími nahravači. Plný počet 1710 hracích minut prozatím nasbíral kapitán Kováč. Hranici 1600 minut atakuje také David Pavelka, jenž se vrací do sestavy po absenci zaviněné karetním trestem. K dispozice nejspíše stále nebude zraněná trojice Delarge, Fleišman a Rajnoch.