FC Slovan Liberec | Udrží Slovan čtvrté místo? Mnohé napoví utkání na Dukle
24.05.2014

Udrží Slovan čtvrté místo? Mnohé napoví utkání na Dukle

Lukáš Michalík
LIBEREC - Naše hráče čekají poslední dvě ligová kola, která rozhodnou o tom, jestli se k Nise bude i v příští sezoně chodit na Evropskou ligu. Hodně napoví již nedělní utkání na hřišti pražské Dukly, jehož výkop je naplánován na 18:00 hodin. Utkání mezi Duklou a Slovanem bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Královec, jemuž budou asistovat pánové Wilczek a Vlasjuk.

FK Dukla Praha

Fotbalisté pražské Dukly zažívají velmi nepovedené jaro. Sympaticky hrající mužstvo skončilo po podzimní části na pátém místě se ztrátou pouhého bodu na čtvrtý Slovan. Po zimní přestávce však přišlo kruté vystřízlivění a Dukla je na jaře s jedenácti získanými body druhým nejhorším týmem.

Pražané přitom do jarní ligové části vstoupili výborně, když doma porazili silné Teplice. Poté ale přišla série šesti zápasů bez vítězství a pouze jeden vybojovaný bod. Naposledy Dukla zvítězila 13. 4, kdy vyhrála 4:1 v Jablonci. Před reprezentační pauzou celek z Julisky v malém pražském derby nestačil na Bohemians, v Ďolíčku podlehl 2:3. Za Duklu se do listiny střelců zapsali Pospěch a Juroška.

Prostředí kolem stadionu U Nisy ze svého dřívějšího působení dobře zná trenér Dukly Luboš Kozel. "Liberec má zkušené mužstvo a v tom je jejich největší síla. Dokazují to jak v lize, poháru, tak i na evropské úrovni. Dokáží si počkat, hrají určitou fázi zápasu z bloku, dokáží být efektivní směrem dopředu. S příchodem nového trenéra Vavrušky se zaměřují na ofenzivní fázi hry. Takže my musíme být efektivnější, než býváme a zároveň být důslednější směrem dozadu, protože se nám v poslední době nedaří uhrát utkání s nulou," uvedl Kozel pro klubový web.

Nejlepším střelcem Dukly je se čtrnácti góly exliberecký Zbyněk Pospěch. Za ním následují až třígólový Mareš s Hlinkou. Nejúspěšnějšími nahrávači v kádru Pražanů jsou křídelnící Mareš a Berger, kteří mají na kontě čtyři gólové přihrávky. Největší porci hracích minut prozatím nasbíral brankář Filip Rada, který doposud nechyběl ani minutu a vychytal šest čistých kont. Z hráčů do pole mají nejvíce odehráno Romera, Pospěch a Gedeon. Trenér Kozel v neděli nebude moci počítat se službami dlouhodobě zraněného Néstora a nemocného Malého. Nejistý je start Vorla s Kovalem, které rovněž trápila zranění.

FC Slovan Liberec

Naše mužstvo v minulém kole zvládlo důležitý duel o čtvrtou příčku a po brankách Pavelky s Delargem porazilo Teplice 2:1. Dvě kola před koncem tak Slovan drží čtvrté místo s dvoubodovým náskokem právě na Teplické.

Bilance vzájemných střetnutí mezi oběma kluby je zcela vyrovnaná. V prvoligové historii se Slovan utkal s Duklou v sedmi případech, ve kterých třikrát zvítězil a jednou remizoval při pasivním skóre 8:10. Podzimní souboj zvládli lépe Pražané, U Nisy zásluhou Pospěcha nejtěsnějším rozdílem zvítězili.

Nejlepšími střelci Slovanu v letošní sezoně jsou se šesti góly Sergej Rybalka a David Pavelka. Třikrát rozvlnili síť za soupeřovým brankářem Šural s Jarolímem. Nejlepším nahrávačem je s pěti asistencemi Marek Jarolím. Nejvíce hracích minut, 2344, prozatím nasbíral David Pavelka, za kterým následuje s 1900 odehranými minutami Kováč. Pro sobotní utkání nejspíše nebudou k dispozici zranění Karišik s Kováčem a nenastoupí ani Rybalka.