FC Slovan Liberec | Sobota nabídne souboj dvou jarních pohárových účastníků. Slovan se střetne s Viktorií Plzeň
28.03.2014

Lukáš Michalík
PLZEŇ / LIBEREC – Ligová soutěž pokračuje 22. kolem, ve kterém naše mužstvo čeká těžké utkání v plzeňské Doosan Aréně. Viktoriání, vedení novým koučem Dušanem Uhrinem mladším, stále nevzdávají souboj o titul, naši fotbalisté zase bojují o třetí místo. Utkání mezi Plzní a Slovanem je na programu v sobotu 29. 3 od 20:15 hodin. Na řádné dodržování regulí bude dohlížet hlavní rozhodčí Zelinka, jemuž budou asistovat pánové Pelikán a Štěrba.

FC Viktoria Plzeň

Plzeňské mužstvo minulý týden využilo zaváhání vedoucí Sparty a snížilo ztrátu na osm bodů. Do jarní ligové části vstoupili Viktoriáni vítězstvím nad Baníkem, po němž následoval skalp nováčka ze Znojma. Poté však Západočeši nezvládli klíčový duel se Spartou a doma jen remizovali se Slováckem. V minulém kole se Plzeň vrátila na vítěznou vlnu, když zvítězila 2:1 v Olomouci.

Stejně jako náš tým, i plzeňští fotbalisté předvedli povedenou jízdu pohárovou Evropou, která skončila až v osmifinále Evropské ligy, kde Vikoria nestačila na francouzský Lyon. Ve středu se Plzeň v rámci osmifinálové odvety poháru České pošty utkala s třetiligovými Domažlicemi. Druhý tým ligové tabulky nepřipustil žádnou senzaci a zvítězil pohodlně 4:0. Gólově se dařilo Ďurišovi, jenž se trefil dvakrát, po jedné brance vsítili Rezek a Hrdlička.

Zimní přestávka přinesla do plzeňského klubu jednu výraznou změnu. Trenéra Pavla Vrbu, který kývl na nabídku vést národní mužstvo, nahradil u kormidla Viktorie Dušan Uhrin mladší. Co se změn v hráčském kádru týče, nejvýraznějším oslabením byl odchod Rajtorala do německého Hannoveru. Záložník Pospíšil se z hostování vrátil do mateřské Olomouce. Z hostování se do týmu vrátili Hrošovský, Štípek, Končal a Chocholoušek. Plzeň získala také příbramského ofenzivního talenta Lukáše Stratila, jehož ale ve středočeském klubu nechala hostovat.

Sílu našeho týmu fotbalisté Plzně znají a respektují, což potvrzují i slova Mariána Čišovského. „Liberec hraje delší dobu pohledný fotbal a letošní sezóna není výjimkou. Víme, že v sestavě mají několik změn, ale i tak předváděli v Gambrinus lize i Evropské lize kvalitní hru,“ uznal slovenský reprezentant pro klubový web.

Nejlepším střelcem týmu je útočník Tecl, který se v lize trefil osmkrát. O jednu branku méně má na kontě Wágner a šestkrát rozvlnil síť Kolář. Nejlepším nahravačem je se šesti gólovými přihrávkami kapitán Horváth. Obránce Procházka dosud nastoupil ke všem jedenadvaceti utkáním, ve kterých nechyběl ani minutu.

FC Slovan Liberec

Naše mužstvo si v minulém kolo spravilo chuť po prohře s Bohemians tím nejlepším možným způsobem. Severočeské derby Slovan ovládl a po gólech Rybalky, Luckassena a Jarolíma zvítězil 3:0. V tabulce zůstáváme na pátém místě s dvoubodovou ztrátou na třetí Boleslav.

Slovanu se proti Západočechům poměrně daří, a to i na venkovním hřišti. Ze šestnácti utkání odehraných v Plzni vyhráli domácí pouhé tři. V sedmi duelech zvítězili Liberečtí a šest z nich skončilo remízou. Podzimní vzájemné střetnutí na stadionu U Nisy skončilo remízou 1:1, za hosty skóroval Kolář, ve druhém poločase vyrovnal liberecký kapitán Kováč.

Nejlepším střelcem Slovanu v letošní sezoně je s šesti góly Sergej Rybalka. Dvakrát skórovali Pavelka, Šural, Kolár, Luckassen, Jarolím a Pimpara. Rybalka je společně s Frýdkem a Šuralem se třemi asistencemi také nejlepším nahravačem. Plný počet 1890 hracích minut prozatím nasbíral kapitán Kováč a hranici 1700 minut přesáhl David Pavelka. K dispozice nejspíše stále nebude zraněná trojice Delarge, Fleišman, Rajnoch.