FC Slovan Liberec | Slovan čeká na soustředění první duel, narazí na německý FC Erzgebirge Aue
Menu Další Zavřít Zavřít
11.07.2017

Slovan čeká na soustředění první duel, narazí na německý FC Erzgebirge Aue

Dominik Jakubec
Liberec - V pondělí vyrazil Slovan na soustředění do Rakouska a už ve středu, přesně na den 59. výročí založení klubu, čeká naše hráče první zajímavá zkouška. V Oeppingu se utká s druholigovým německým soupeřem.
Tým trenéra Trpišovského změří síly s německým FC Erzgebirge Aue. Saský celek pochází z města Aue, které má přibližně 18 000 obyvatel. To z něj činí jedno z nejmenších měst, která se mohla v Německu chlubit klubem ve druhé nejvyšší soutěži.

Za zmínku pak rozhodně stojí fakt, že aktuálně rekonstruovaný stadion Erzgebirge Aue má kapacitu necelých 16 tisíc fanoušků - to znamená, že může utkání navštívit takřka kompletní městská populace. Zápasy však samozřejmě navštěvují také diváci z okolí města.

Klub z Krušných hor (Erzgebirge je německý název zmíněného pohoří) odehrál ve druhé bundeslize už jedenáct sezon, během té doby stihl také dvakrát sestoupit. Nejlepším umístěním Ergebirge Aue je zatím páté místo ve druhé nejvyšší soutěži. V uplynulém ročníku skončil saský klub čtrnáctý.

Půjde už o druhý druholigový německý tým, na nějž Slovan v přípravě narazí. Minulou sobotu změřil síly s Dynamem Drážďany, s nímž si díky dvěma gólům Romana Potočného a závěrečné trefě Zdeňka Folprechta poradil vysoko 3:0.

Naváží naši hráči na tento úspěch i tentokrát? Utkání startuje ve středu v 18 hodin. Zhruba v době, kdy se dozvíme výsledek tohoto zápasu, vyvrcholí také charitativní aukce loňských hráčských dresů (bude to přesně v 19:58):


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Banua Realmont
Mediální partneři
Náš region Hattrick