FC Slovan Liberec | Petr Ševčík: Pokud potáhneme za jeden provaz, může vítězná série pokračovat
06.10.2018

Petr Ševčík: Pokud potáhneme za jeden provaz, může vítězná série pokračovat

Tomáš Honzejk
ZLÍN/LIBEREC - V této sezoně dostává od trenéra Hornyáka stále větší důvěru a jak je vidět, prospívá to celému týmu. Petr Ševčík se stává stále důležitějším článkem mladého týmu a nechyběl na hřišti ani v předehrávce 11. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Fastavu Zlín, kde Slovan vybojoval důležité vítězství 1:0. Jak viděl duel ze svého pohledu mladý záložník?

Jak jsi viděl zápas?

Určitě pozitivně. Šlo vidět, že to byl skvělý týmový výkon. Zlín nás i v deseti dokázal přehrávat. Udrželi jsme ale nulu vzadu, což nám obrovsky pomáhá v zápasech.

V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Proč?

Hráli jsme dobře po zemi a dostávali se k zakončení. Měli dvě vyložené šance, ale zase nám to tam nespadlo. Tohle musíme proměňovat, aby pro nás byly takové zápasy snazší.

Naopak od začátku druhé půle byl lepší Zlín. Co se stalo?

Kdybychom proměnili ty dvě šance z prvního poločasu, hrálo by se nám jinak. Zlín na nás ve druhé půli vletěl a pro nás to bylo těžké. Pak ale dostali červenou kartu a chvíli na to se Potok (Roman Potočný pozn. red.) krásně trefil a ulehčil nám to. I přes oslabení nás ale dokázali mačkat. Naštěstí jsme to zvládli.

I přes oslabení byl Zlín nebezpečnější. Čím si to vysvětluješ?

Mají nebezpečné dlouhé nákopy, protože jim vepředu hraje vysoký útočník, se kterým jsme sváděli souboje. Bylo klíčové, že jsme ty souboje v posledních 20 minutách zvládli a neinkasovali.

Na začátku druhé půle si zůstal ležet na zemi a byl ošetřován. Můžeš popsat tu situaci?

Nejdřív bych chtěl říct, že to bylo fair-play. Já byl pozdě v souboji a schytal jsem to. Nebylo to ale nic zákeřného od soupeře.

Neodnesl sis tedy z tohoto souboje žádné zranění?

Neříkám, že mě to nebolí, ale rozchodím to. Čeká nás dva týdny ´repre´ pauza a to se vyléčí.

Jak jsi zmínil, teď je na řadě reprezentační přestávka. Nepřichází nevhod, když se nám teď tak daří?

Já si myslím, že je to hlavně o nás. Když potáhneme za jeden provaz jako v posledních třech zápasech, tak ta série může klidně pokračovat.