FC Slovan Liberec | K Nise se vrací Pavel Košťál. Slovan vyzve brněnskou Zbrojovku
06.03.2014

K Nise se vrací Pavel Košťál. Slovan vyzve brněnskou Zbrojovku

Lukáš Michalík
LIBEREC / BRNO – Na Brno jen za 10 korun! Tuto akci připravilo marketingové oddělení Slovanu pro zápas 19. kola Gambrinus ligy. Slovan se proti Zbrojovce pokusí prodloužit jarní neporazitelnost a zároveň snížit či smazat ztrátu na třetí místo. Utkání Slovanu s Brnem je na programu v pátek 7. 3 od 20:15 hodin na stadionu U Nisy. Řídit jej bude hlavní rozhodčí Libor Kovařík, jemuž budou na čarách asistovat pánové Mencl a Jiřík.

FC Zbrojovka Brno

Mužstvo Zbrojovky odstartovalo jarní ligovou část těžkým utkáním na hřišti první Sparty, kde Brňané utržili debakl 0:4. V minulém kole si však Jihomoravané spravili chuť a v souboji týmů z dolních pater tabulky přehráli Příbram. O vítězství 1:0 se gólem zasloužil útočník Markovič. V ligové tabulce je Brno s osmnácti body na dvanácté příčce.

Žádná velká škatulata v hráčském kádru se v Brně během zimní přestávky neuskutečnila. Obranu vyztužil opavský Keresteš, do středové řady získal trenér Kotal Šumberu ze Zlína a především Jana Šislera. Liberecký odchovanec přišel na půlroční hostování z Mladé Boleslavi, kam teprve nedávno přestoupil z druholigového Hradce. Zvýšení střelecké produktivity si v Brně slibují od útočníka Jozefa Dolného, jenž v Srbské hostuje ze slovenského Prešova.

Mužstvo naopak opustili Frejlach, kterému skončilo hostování a také Glaser, jehož získal Sokolov. Šestice Halaška, Jukl, Fall, Stehlík, Kršák a Lapeš byla uvolněna na hostování.

Nejlepším střelcem Zbrojovky je s pěti brankami Miroslav Markovič. O jeden zásah méně má na kontě David Pašek. Shodně dvakrát se trefili Buchta, Zavadil a Skalák. Nejvíce asistencí si prozatím připsal špílmachr Zavadil, jenž pro své spoluhráče připravil čtyři branky. Ani minutu na hrací ploše nechyběli stoper Pernica a brankář Hladký, který v pěti případech vychytal čisté konto

Trenéra Kotala trápí poměrně početná marodka. Zranění do pátečního utkání nepustí Mezlíka, Kaščáka, Avdiće, Traorého a nejistý je start Paška. Po odpykání karetního trestu již může nastoupit obránce Janotka.

FC Slovan Liberec

Dva zápasy, čtyři body. Taková je bilance našeho týmu po prvních dvou jarních kolech Gambrinus ligy. Po domácí remíze s Boleslaví přišla výhra na stadionu Jihlavy. Na vítězství 3:2 měl lví podíl střídající Luboš Kolár, jenž dvěma góly po přestávce skóre zápasu otočil. Slovan v tabulce zůstává šestý, na třetí Teplice však ztrácíme pouhé dva body.

Na libereckém stadionu U Nisy jsme se s Brnem v minulosti střetli již devatenáctkrát. Osm utkání jsme vyhráli, v osmi z nich remizovali a třikrát se z plného bodového zisku radovali Moravané. Podzimní duel na stadionu v Srbské ulici skončil výhrou našeho týmu 1:0. Jedinou branku vstřelil Rybalka.

Vzájemné utkání na stadionu U Nisy bude mít pikantní přichuť pro dvojici bývalých spolužáků ze základní školy. Stejnou třídu totiž několik let navštěvovali brněnský stoper Luděk Pernica a liberecký Josef Šural, odchovanec Zbrojovky. „Viděl jsem zápasy Slovanu v Evropské lize, moc nechybělo a postoupili dál podobně jako Plzeň. Oni jsou hrozně silní zejména ve druhých poločasech, třeba Curych tehdy po přestávce nepřelezl přes polovinu,“ uvedl Pernica pro brněnský web.

Nejlepším střelcem Slovanu v letošní sezoně zůstává s pěti góly Sergej Rybalka. Čtyři branky přidal Rabušic, který už ale v klubu nepůsobí a dvakrát skórovali Pavelka, Šural, Kolár a Pimpara. Rybalka je se třemi asistencemi rovněž nejlepším nahravačem. Plný počet 1620 hracích minut prozatím nasbíral kapitán Kováč. Hranici 1600 minut atakuje také David Pavelka, jenž však utkání s Brnem vinou karetního trestu vynechá, stejně jako zranění Delarge, Fleišman a nejspíše i Rajnoch.