FC Slovan Liberec | Juniorku čeká první domácí duel. Na Městském stadionu přivítá jihlavskou Vysočinu
31.07.2013

Liberec – Po vítězném vstupu do sezony se juniorský tým Slovanu představí poprvé na svém hřišti proti Jihlavě. Jedná se o další z týmů, které skončili v tabulce minulé sezony v těsné blízkosti Liberce, tedy rozhodně také o hratelného soupeře. Doufejme, že i v domácí premiéře urve Slovan tři body.

FC Vysočina Jihlava U21

Náš jihlavský soupeř skončil v minulé sezoně na 9. místě, tedy o dvě pozice lépe, než Liberečtí. Mohla se opřít o produktivní ofenzívu, pouze pět týmů dokázalo vstřelit více gólů, v celkovém pořadí je však srazila špatná obranná činnost. Pouze Bohemians a Táborsko dostali v minulém ročníku více gólů! Z toho je vidět, že náš příští soupeř vsází převážně na útočnou hru.

Na rozdíl od Slovanu nevstoupila Jihlava do nové sezony úspěšně. S Plzní, přímým sousedem v tabulce posledního ročníku, prohrála doma poměrem 1:2. Po pěti minutách hry přitom vedla, z penalty se nemýlil Šuta, Viktoria však ještě do přestávky vyrovnala a v 73. minutě rozhodl o výhře hostujícího týmu Veselinovič.

Vzájemné duely těchto soupeřů přinesly v minulé sezoně neuvěřitelných 14 branek. Slovan dokázal v domácím souboji vybojovat výhru 5:3, odveta skončila nerozhodným stavem 3:3. Pokud tedy uvidíme i ve čtvrtek další ofenzivní podívanou, nebude se čemu divit.

Poslední zápas FC Vysočiny Jihlava U21:

FC Vysočina Jihlava U21 – FC Viktoria Plzeň U21 1:2 (1:1)

Branky: 5. Šuta (pen.) - 31. Mandula, 73. Veselinovič

Sestava Jihlavy: Kotnour – Šuta, Mikula, Berky, Urbánek - Kliment (76. Tomovič), P.Demeter, Štancl, Marcin (65. Levai) - Teplý (84. Kelbler), J.Kučera

FC Slovan Liberec U21

Liberečtí mladíci vstoupili do sezony tak, jak si přáli – vítězstvím. Juniorku Dukly Praha dokázala porazit výsledkem 1:0. Hubený náskok hosté drželi již od 17. minuty, kdy se poprvé v soutěžním zápase za Liberec trefil mladý Kamerunec Douglas. Hlavně ve druhé půli se museli Liberečtí o svůj náskok strachovat, Dukla se aktivně snažila vyrovnat. V 84. minutě však snížil šance Pražanů na srovnání skóre Reiter, který se musel po dvojici žlutých karet poroučet ze hřiště.

Slovan se pokusí navázat na minulou sezonu, kdy vstřelil Jihlavě 8 branek. Proti Dukle se však představila jen dvojice hráčů, kteří se vloni s Jihlavou utkali: Filip Kmoníček a Daniel Dydowicz. Ani na druhé straně není v týmu příliš „pamětníků“, nechme se tedy překvapit, zda bude i průběh zápasu odlišný od předchozích gólových přestřelek.

Liberecký tým se musí i nadále obejít bez svého loňského nejlepšího střelce Filipa Drobílka, který se dlouhodobě zranil při přípravném utkání s Roudnicí. Doufejme, že ho i tentokrát dokáží ostatní hráči nahradit a opět zvítězit.

Poslední zápas FC Slovan Liberec U21:

FK Dukla Praha U21 – FC Slovan Liberec U21 0:1 (0:1)

Branky: 17. Douglas

ŽK: 49. Reiter - 89. Soungole

ČK: 84. Reiter

Rozhodčí: Zadinová - Štěrba, Vnuk

Sestava Slovanu: Kolář – Pimpara, Pokorný, Beníšek, Kmoníček (87. Kastelovič), Soungole, Káva (56. Lukes), Dydowicz (72. Vasilko), Douglas, Bouška, Frimmel (46. Novotný)

Poslední vzájemný zápas:

FC Vysočina Jihlava U21 – FC Slovan Liberec U21 3:3 (2:2)

Branky: 8. Košulič, 32. Kučera, 48. Kavka (pen.) – 6. Kmoníček, 45. Ndiaye, 90+2 Patka

ŽK: Kryštůfek, Vacek – Krystan, Ndiaye, Coufal, Patka, Komenda

ČK: 82. Vacek

Rozhodčí: Černý – Fišer, Fridrichovský

Slovan: Zoul – Coufal, Lukes, Patka, Janec - Krystan, Dydowicz - Drobílek, Ndiaye, Kmoníček – Komenda

Jihlava: Kotnour – Fadrný (72. Vonásek), Obert, Kryštůfek, Urbánek – Štancl (82. Šuta), Vacek – Košulič, Kavka, Tomeček (65. Koudelka) – J. Kučera (59. Mešanovič)