FC Slovan Liberec | Jsem zklamaný, měli jsme to uhrát lépe, lituje kapitán Radoslav Kováč
24.02.2014

Jsem zklamaný, měli jsme to uhrát lépe, lituje kapitán Radoslav Kováč

Lukáš Michalík
Liberec - V úvodním jarním ligovém utkání Slovan ztratil dvougólové vedení nad svým konkurentem z Mladé Boleslavi, když vyrovnávající gól padl z kopačky Nešpora až v nastaveném čase. Své dojmy z utkání sdělil stoper Radoslav Kováč, jehož dva ztracené body hodně mrzely.

Radku, do druhé půle jste nastoupili jako vyměnění, ve velkém stylu. Co jste si o přestávce v kabině řekli?

Že musíme chodit více do soubojů, zvýšit pohyb a více se tlačit do soupeřovi brány. Pak jsme dali dva góly, ale nechali jsme si to utéct, úplně zbytečně.

Čím si to vysvětlujete? Můžete popsat, jak došlo k té vyrovnávající brance?

Tlačil jsem Nešpora před sebou, on si to nějakým způsobem sklepl a trefil to za hlavou. Abych řekl pravdu, tak jsem ani neviděl, jak to trefil. Stál jsem za ním a když jsem se otočil, tak už byl míč v bráně. Trefil to krásně, ale my si o ten gól koledovali déle.

A co gól Davida Jarolíma z přímého kopu?

Podle mě to byl úplně ten samý gól jako s Alkmaarem. Chceme se při těchto situacích držet vysoko, ale místo toho hrozně zalézáme. Nevím jestli to Kovy (Přemysl Kovář) mohl chytit, ale my mu v tom nepomohli. Bylo to pro něj složité.

Čím vás Boleslav v závěru zaskočila?

Oni prostřídali, poslali na plac několik nových útočníků, ani nevím kolik jich mají, snad šest nebo sedm. Pro nás bylo složitější je bránit, ale určitě jsme to měli uhrát lépe. Jsem velice zklamaný.

Zklamání je pochopitelné, přesto, Boleslav také měla nějaké šance. Neberete remízu jako zaslouženou?

Když vedete v 70. minutě 2:0, tak zasloužená není. Možná, kdybych měl hodnotit obrazně po čtyřiceti minutách, tak řeknu ano, ale takhle si myslím, že jsme to měli jednoznačně uhrát. Navíc jsme hráli doma, takže naše chyba.

Dlouhodoběji vás provází problémy v koncovce. Co byste řekl k tomuto problému?

Vepředu jsme málo důrazní a nepodržíme balón, takže si pořádně neodpočineme. Těch faktorů je více, musíme si vše rozebrat a uvidíme, jdeme dál.

Cítili jste ještě v nohách čtvrteční zápas s Alkmaarem?

Já osobně jsem se cítil dobře, nevím jak kluci, ale možná, že těch posledních dvacet minut nás soupeř trochu zatlačil. Na to se však nemůžeme vymlouvat, vždyť to byl třetí zápas. Prostě jsme to měli uhrát lépe.

Mluvilo se o tom, jak se mužstvo vypořádá s odchody klíčových hráčů. Dnes jste ukázali, že tak zlé by to být nemuselo. Co si o tom myslíte?

Určitě je na čem stavět. Trefil se Mára Jarolím, což je pro něj dobré, ale byl to teprve první ligový zápas. Uvidíme, co bude třeba za pět kol, to budu moci odpovědět lépe.