FC Slovan Liberec | Jiří Pimpara po Kolínu: Když budeme hrát jako v první půli, věřím, že v lize budeme stoupat
18.01.2015

Lukáš Michalík
Liberec - Utkání s Kolínem naši fotbalisté výsledkově zvládli a svého soupeře porazili 4:1. Všechny branky padly v prvním poločase, po změně stran se už značně obměněná jedenáctka prosadit nedokázala. Stoper Jiří Pimpara strávil na hřišti druhou pětačtyřicetiminutovku a k týmovému výkonu měl hned několik výhrad.

Jirko, jak bys zhodnotil utkání s Kolínem?
Myslím si, že první poločas odehráli kluci výborně, i když Kolín si taky něco vypracoval. Po tom výsledku s Bohemkou jsme věděli, že hrají velmi dobře dopředu. První poločas to bylo ještě dobré, ale my, co jsme nastoupili do druhé půle, tak to bylo, nebál bych se říct, tragický. Při vší úctě k soupeři, jsme si proti poslednímu týmu druhé ligy nevypracovali jedinou šanci a oni naopak dali jeden gól a ještě měli dvě dobré příležitosti.

Nemohlo to být i tím, že jste po přestávce nastoupili v úplně jiném složení?
Bylo to trošku rozhozené, v prvním poločase hráli kluci, kteří tu jsou déle, jsou na sebe zvyklý, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Ať je Kolín sebelepší v kombinaci, tak my si s tím prostě musíme poradit, být citelnější vepředu a vzadu se vyvarovat chyb.

Myslíš, že mohla hrát roli také únava?
To bych neřekl, je příprava a oni taky určitě trénovali, takže unavený jsme byli stejně. Ve druhé půli to byla spíš nekoncentrovanost, přišlo mi, že se chtěl každý ukázat a týmový výkon chyběl.

Máte za sebou dva týdny přípravy, dávají vám trenéři hodně zabrat?
Je to náročný, samozřejmě. Trenéři mají nějakou svoji vizi, kterou se na nás snaží uplatňovat a my to plníme, makáme. Myslím si, že to plníme poctivě, ale samozřejmě, únava je znát. Pořád jsme v hrubé fázi přípravy, takže bolet to ještě bude.

Příští týden už byste si měli zahrát na přírodním trávníku, za což jste jistě rádi...
Už se na to těšíme, umělku moc rádi nemáme. Je to lepší než trénovat někde na škváře, ale fotbal na umělce je úplně jiný.

Kvalitního terénu si užijete na soustředění v Turecku. Těšíš se do tepla?
Do tepla se těším, teda doufám, že tam teplo bude. Těším se, až nám trenéři ukážou nějakou herní vizi, kterou se budeme chtít prezentovat. Budeme pilně trénovat a čekají nás tam i slušní soupeři, takže se určitě těšíme.

Ligové jaro se blíží, vnímáte to v kabině?
Těšíme se, jsme v očekávání, protože z toho spodku se chceme dostat co nejdříve. Bude to náročný, ale věřím, že když budeme podávat aspoň takový výkon jako v první půli, tak se nám to vyplatí a budeme rychle stoupat.