FC Slovan Liberec | Hráči Slovanu v mládežnických reprezentacích!
06.09.2017

Hráči Slovanu v mládežnických reprezentacích!

Kryštof Rossmann
Liberec - Hned pět hráčů Slovanu si zahrálo v mládežnických reprezentacích. Karel Knejzlík, Matěj Pulkrab, Jiří Kulhánek a Martin Chlumecký bojovali za kategorii U21, Filip Havelka se objevil na turnaji Elite Tournament "dvacítky".

Filip Havelka byl nominován na turnaj Elite Tournament, kde česká U20 bojovala velmi úspěšně. V prvním utkání vstřelila domácímu Portugalsku hned dvě branky v prvním poločase a zásluhou další trefy v druhém dějství mohla oslavovat vysokou výhru 3:0. Druhý duel proti Německu se ale nevyvíjel pro Čechy ani trochu dobře. Ještě v 80. minutě prohrávali po vlastním gólu Štěpánka a trefě Hacka 0:2, poté však skóroval Turyna a v samotném závěru Hlavatý, který vystřídal v 82. minutě právě Filipa Havelku.

Svěřenci trenéra Karla Krejčího tak z úvodních dvou střetnutí berou hned čtyři body, což hlavní kouč hodnotí velmi pozitivně. „Kdyby mi někdo před zápasy s Portugalskem a s Německem řekl, že uhrajeme čtyři body a dáme pět gólů, tak bych mu nevěřil. Chci proto klukům poděkovat za první sraz, protože opravdu nebylo jednoduché se v tak krátké době připravit na tak silné soupeře." Náš záložník byl dvakrát v základní sestavě a celkově odehrál 172 minut.

Kategorie do jednadvaceti let odehrála taktéž dva duely. V přípravném střetnutí remizovala 1:1 s Tureckem, když obě branky padly z pokutových kopů. V prvním poločase nastoupil Karel Knejzlík, po kompletním vystřídání jedenáctek zase Matěj Pulkrab, Jiří Kulhánek a Martin Chlumecký, momentálně hostující ve Varnsdorfu.

V prvním kvalifikačním zápase proti Bělorusku se diváci v Jablonci vítězství nedočkali. V osmé minutě se trefil Černý, v samotném závěru duelu ale vyrovnal Šibun. Matěj Pulkrab, který odehrál šedesát minut, několik svých šancí neproměnil. V základní sestavě se objevil ještě Jiří Kulhánek a Karel Knejzlík.

Bod je tak pro Lvíčata vzhledem k průběhu duelu ztrátou, příležitost na složení reparátu budou mít 9. října v Chorvatsku. Tam totiž bude pokračovat kvalifikace.