FC Slovan Liberec | Slovan vyzval v rámci akce Kopeme za fotbal Sokol Puklice
24.03.2016

Slovan vyzval v rámci akce Kopeme za fotbal Sokol Puklice

Kryštof Rossmann
Ve čtvrtečním odpoledni Slovan nastoupil v rámci akce Kopeme za fotbal k utkání se Sokolem Puklice. Již před samotným začátkem duelu ale bylo jasné, že o výsledek ani jednomu z celků nepůjde. Hlavní byl zážitek a v podobě hostujícího celku i získaná zkušenost.

Slovan si pro svého soupeře připravil několik nečekaných změn. Proti Puklicím se totiž v první půli představil například sportovní ředitel Jan Nezmar, v té druhé pro změnu herec Ladislav Hampl, kustod Petr Ulihrach nebo trenér Jindřich Trpišovský.

Veselá nálada byla k vidění jak na trávníku, tak v hledišti. „Užil jsem si to. S kluky je sranda, navíc si s námi zahráli i trenéři a kustodi, takže to byl velký zážitek," prozradil Lukáš Bartošák.

Podobně to viděl i brankář Sokolu Mirek Kabelka. „Je to pro nás cenná zkušenost. Líbilo se mi to. Samozřejmě to pro nás bylo náročné, hráči Slovanu si přihrávali s lehkostí a pěkně trefovali téměř každou střelu, nicméně určitě to byla skvělá skvělá akce."

Nechybělo samozřejmě ani všudypřítomné popichování a spousta vtipů. Nejlépe na motivující pokřik z tribuny odpověděl Egon Vůch, který se postaral o zřejmě nejhezčí trefu duelu, když obehrál bránícího hráče a zpoza vápna tvrdou ranou poslal míč přímo do pravého horního rohu zařízení.

To však nebyla jediná paráda, jež by byla během dvou pětatřicetiminutových poločasů k vidění, ba naopak. Oba brankáři zaznamenali velký počet výborných zákroků, stejně jako hráči kliček. Dobrou náladu nezkazila ani skutečnost, že zápas nemohl být kvůli stavu trávníku odehrán na hlavním stadionu.

Co se výsledku týče, překvapení se nakonec nekonalo. I přestože se soupeř prezentoval sympatickým výkonem, modro-bílí zvládli divokou přestřelku lépe a zvítězili 8:5.

FC Slovan Liberec - Sokol Puklice (FOTO Jaroslav Appeltauer)